piątek, 28 lutego 2020 r.

Małżonkowie z "żelaza"

Takie jubileusze zdarzają się naprawdę rzadko. Państwo Irena i Jan Sobiereiscy z parafii w Wylatowie świętowali 65. rocznicę ślubu. Gratulujemy.

 

Skromne jubileuszowe uroczystości odbyły się 31 sierpnia w Kędzierzynie, gdzie proboszczem jest najstarszy syn jubilatów, ks. Henryk Sobiereiski. Mszy św., podczas której małżonkowie odnowili ślubną przysięgę przewodniczył bp Bogdan Wojtuś. Jak mówił, ten szczególny jubileusz jest wymownym i pięknym świadectwem małżeńskiej miłości.

 

„Drodzy Jubilaci. Spotkaliście się i dzięki Bożej Opatrzności obdarowaliście się miłością, zapraszając Chrystusa do swojego życia i budując wasz przyszły dom na skale, jaką był On sam. Przyjęliście sakrament małżeństwa w trudnych czasach powojennych, ale pomimo to i  różnych chwil, jakich doświadczyliście, wasz związek przetrwał aż tyle lat. Zgromadzony na tej Eucharystii Kościół pragnie wam za to piękne świadectwo miłości podziękować. Dzięki temu, że wasz dom rodzinny stał się Kościołem domowym zrodziło się kapłańskie powołanie waszego syna. Dzisiaj on wraz z wami cieszy się tym pięknym jubileuszem” – mówił bp Wojtuś.

 

Podczas liturgii odczytano także list z gratulacjami i życzeniami od prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka. Życzenia i gratulacje składali także parafianie, którzy po Mszy św. uhonorowali małżonków oklaskami.

 

Fot. M. Tanaś

Polecamy