piątek, 21 lutego 2020 r.

Odpust w Biechowie

Tradycyjny, doroczny odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia odbył się w niedzielę, 9 września, w sanktuarium w Biechowie. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył arcybiskup senior Henryk Muszyński.

 

W homilii, wielokrotnie wskazywał na znaczenie w życiu człowieka Bożego Miłosierdzia. – Miłosierdzie jest czymś większym niż miłość. Sprawia ono, że żaden człowiek nie jest w stanie na trwałe przerwać więzi łączącej go z Bogiem – stwierdził abp Muszyński. Wspomniał także o podpisanym niedawno i odczytywanym w niedzielę w kościołach przesłaniu do narodów Polski i Rosji, którego jest współautorem. Mówiąc o tym dokumencie wskazał na jego przełomowość, a także zaczątek pojednania między narodami Polski i Rosji. Na zakończenie zaapelował do odnowienia Ślubów Jasnogórskich ułożonych przez kard. Stefana Wyszyńskiego i będących swoistym programem odnowy moralnej narodu polskiego.

 

Tegoroczne uroczystości odpustowe przygotowane przez ojców paulinów przebiegły wyjątkowo uroczyście. Liczni pielgrzymi m.in.: z Wrześni, Środy Wielkopolskiej, Miłosławia, Kołaczkowa i innych zakątków Wielkopolski przybyli zawierzyć Matce Bożej Pocieszenia swoje prośby, błagania i podziękowania. Pątnicy nadali uroczystości radosny i jednocześnie pełen żarliwej modlitwy klimat. Szczególny wydźwięk miała najstarsza piesza pielgrzymka ze Środy Wielkopolskiej, która przyniosła do Biechowa relikwiarz z kroplą krwi bł. Jana Pawła II, który po Mszy św. został wystawiony do publicznego uczczenia.

 

Fot. Sz. Adamczyk

Polecamy