sobota, 22 lutego 2020 r.

Spotkanie w siedzibie KEP

W siedzibie sekretariatu KEP w Warszawie odbyło się 11 września spotkanie diecezjalnych duszpasterzy młodzieży oraz koordynatorów ŚDM. Z uczestnikami, wśród których była także delegacja z archidiecezji gnieźnieńskiej, spotkali się bp Henryk Tomasik i bp Wojciech Polak.

 

Tematami obrad był zbliżający się Rok Wiary, Europejskie Spotkanie Młodych w Rzymie oraz 28. Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Istotę Roku Wiary przedstawił zgromadzonym bp Henryk Tomasik. Specjalnie na ten czas Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży opracowało duchowe itinerarium  „Wiem, komu uwierzyłem”, które zawiera w wersji elektronicznej zbiór materiałów formacyjnych, z którymi duszpasterstwa młodzieży w Polsce pragną wyjść do młodych Polaków, by zaprosić ich do uczestnictwa w cyklicznych spotkaniach w każdym z trzynastu miesięcy Roku Wiary. Materiały są dostępne na stronie Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży www.kdm.org.pl. W archidiecezji gnieźnieńskiej zostaną one wydane przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej w formie Vademecum Młodych na Rok Wiary.

 

Podczas obrad zrelacjonowano także przygotowania do 35. Europejskiego Spotkania Młodych Taizé, które odbędzie się w dniach 28 grudnia 2012 – 2 stycznia 2013 w Rzymie. Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski spotkanie to ma być narodową pielgrzymką młodzieży polskiej w ramach Roku Wiary. Informacje o przygotowaniach w imieniu wspólnoty Taizé,  przedstawili Anna Wierzbicka i Jakub Gwit z archidiecezji gnieźnieńskiej. Jak tłumaczyli, w całej Polsce powstają już specjalne punkty przygotowań, które w ścisłej współpracy z diecezjalnymi duszpasterzami młodzieży oraz braćmi z Taizé będą odpowiedzialne za przygotowanie duchowe oraz organizacyjne tego wydarzenia. Informacje na temat spotkania oraz tworzonych punktów znaleźć można na stronie www.taize.fr/pl.

 

Ostatnim tematem jesiennego spotkania w siedzibie KEP były 28. Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, które odbędą się w dniach 23-28 lipca 2013 roku w Rio de Janeiro. Spotkanie młodych z papieżem poprzedzi „Tydzień Misyjny” w diecezjach brazylijskich (16-20 lipca 2013) oraz „Rio w Polsce”. Podczas spotkania omówiono sprawy organizacyjne związane z rejestrowaniem grup.

 

Fot. archiwum ddmgniezno

Polecamy