czwartek, 27 lutego 2020 r.

Szamocin: spotkanie Akcji Katolickiej

W parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie odbyło się doroczne spotkanie modlitewno-integracyjne Akcji Katolickiej Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W zjeździe wzięło udział blisko 70 członków i sympatyków organizacji.

 

W spotkaniu, które odbyło się 8 września, uczestniczyli także przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, prezes zarządu DIAK AG Krystyna Wojtczak-Nowak oraz asystent diecezjalny organizacji ks. Krzysztof Redlak, który przewodniczył Mszy św. Podczas Eucharystii modlono się w sposób szczególny w intencji dzieł podejmowanych przez Akcję Katolicką, zaangażowanych w nie osób, a także zmarłego w lipcu tego roku prezesa POAK z parafii pw. Opatrzności Bożej w Inowrocławiu.

 

Podobnie jak podczas poprzednich spotkań członkowie Akcji Katolickiej zaznajomili się z historią i ciekawostkami regionu oraz sylwetkami jego zasłużonych mieszkańców. Tym razem uczestnicy zjazdu udali się do pobliskiego Krostkowa, gdzie na Noteci znajduje się jedna z dwóch najstarszych w Europie śluz faszynowo-darniowych. Drugą zobaczyć można w Holandii. Spotkanie zakończyło zebranie, podczas którego ukonstytuował się Zarząd DIAK AG nowej kadencji.

Polecamy