czwartek, 4 czerwca 2020 r.

Gniezno: pielgrzymka Szkolnych Kół Caritas

Ponad półtora tysiąca młodych ludzi zaangażowanych w działalność Szkolnych Kół Caritas w całej Polsce przybyło 15 czerwca w pielgrzymce do grobu św. Wojciecha. Spotkaniu przyświecało hasło „Wierzę i uczę się kochać”.

 

Okazją do zorganizowania pielgrzymki jest trwający Rok Wiary. Gniezno wybrano ze względu na jego szczególną rolę w historii naszej Ojczyzny. To właśnie w tym miejscu swój początek ma Polska i Kościół w naszym kraju i tutaj przechowywane są relikwie św. Wojciecha, którego męczeńska śmierć „przypieczętowała chrzest naszej Ojczyzny”. „Zaprosiliśmy Szkole Koła Caritas do Gniezna, by tutaj, u źródeł wiary w naszej Ojczyźnie, wspólnie się modlić, lepiej poznać i pokazać, że troska o innych daje człowiekowi, niezależnie od jego wieku, naprawdę wiele radości. Chcemy też zachęcić wszystkie dzieci i ich rodziców do włączania się w dzieła miłosierdzia i działalność Szkolnych Kół Caritas” – mówi ks. Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

 

Pielgrzymkę rozpoczęło zawiązanie wspólnoty na Placu św. Wojciecha i Msza św. w katedrze gnieźnieńskiej. Po południu młodzi ludzie, z relikwiami świętych i transparentami, przeszli w marszu ewangelizacyjnym ulicami Gniezna manifestując swoją wiarę, przywiązanie do chrześcijańskich wartości i zachęcając do włączania się w dzieła miłosierdzia. Wspólnie z młodymi ludźmi w marszu podążali ich opiekunowie, nauczyciele i katecheci oraz ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska i dyrektorzy Caritas diecezjalnych. Po południu dla wszystkich zagrała Arka Noego.

 

Fot. B. Kruszyk

Polecamy