poniedziałek, 1 czerwca 2020 r.

Inowrocław: bracia u "Uśmiechniętej Madonny"

Członkowie Towarzystwa św. Wojciecha regionu kujawskiego uczestniczyli 8 czerwca w bazylice pw. Imienia NMP w Inowrocławiu w dniu skupienia zorganizowanym z okazji trwającego Roku Wiary.

 

Miejsce i datę wybrano nieprzypadkowo. Inowrocławska bazylika wyznaczona została przez Prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka jako miejsce uzyskania odpustu w Roku Wiary. W kościele znajduje się też figura Matki Bożej Uśmiechniętej stąd spotkanie formacyjne wyznaczono na dzień liturgicznego wspomnienia Niepokalanego Serca NMP. Dzień skupienia rozpoczęła Msza św. celebrowana przez asystenta kościelnego bractwa ks. Tomasza Głuszaka. Nawiązując do obchodzonego tego dnia święta kapłan zachęcał, aby czcząc Niepokalane Serce Maryi zapytać siebie czym przeniknięte jest nasze serce. Czy znajdują się w nim pokłady miłości, dobra, wiary, czy też nienawiści, fałszu i zła. „Miłość, której znakiem i symbolem jest serce, wyróżnia i znamionuje człowieka do tego stopnia, iż określa się go wymownie: ucieleśniony duch lub uduchowione ciała. To postawa bezinteresownej miłości sprawia, że o człowieku tak właśnie możemy mówić” – podkreślił ks. Głuszak.

 

Na zakończenie wspólnej modlitwy asystent kościelny Towarzystwa w imieniu Zarządu Głównego Towarzystwa podziękował bratu Władysławowi Wiśniewskiemu za długoletnią sumienną i gorliwą pracę na stanowisku sekretarza tego Zarządu. Po Mszy św. odbyło się spotkanie formacyjne, podczas którego uczestnicy zapoznali się z treścią dokumentów II Soboru Watykańskiego oraz Katechizmem Kościoła Katolickiego. W spotkaniu uczestniczyło 30 braci. Po spotkaniu odbyło się ostatnie, robocze posiedzenie Zarządu Głównego Towarzystwa przed letnimi wakacjami.

 

Polecamy