sobota, 6 czerwca 2020 r.

Prezydent RP u grobu św. Wojciecha

Prezydent RP Bronisław Komorowski gościł 1 czerwca w Gnieźnie. W imieniu Prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka, który przebywa z zaplanowaną wizytą w Anglii na zaproszenie tamtejszej Polonii, głowę państwa witał biskup pomocniczy gnieźnieński Krzysztof Wętkowski. 

 

Bronisław Komorowski zwiedził katedrę gnieźnieńską, a później spotkał się ze środowiskiem Instytutu Tertio Millennio. Spotkanie odbyło się wieczorem w gnieźnieńskim Kolegium Europejskim. Poprowadził je założyciel Instytutu, dominikanin o. Maciej Zięba.

 

Społeczność Tertio Millennio gości w Skorzęcinie, na Ziemi Gnieźnieńskiej. Spotkania, połączone z warsztatami rozpoczęło się 30 maja i potrwa do 2 czerwca. Gośćmi są m.in. Jacek Pucher, laureat konkursu „Top 500 Innovators” i absolwent warsztatów realizowanych w Dolinie Krzemowej przez Stanford University, Piotr Jeleński prezes Asseco, Tomasz Szpilkowski prezes Work Service oraz Marek Zając z TVP. Uczestnicy rozmawiają m.in. o Kościele w Polsce wobec pontyfikatów Jana Pawła II i Franciszka oraz zastanawiają się, czy współcześnie potrzebna jest Solidarność z roku 1980?

 

Po spotkaniu w Kolegium Europejskim uczestnicy pojechali na Pola Lednickie k. Gniezna, gdzie odbył się XVII Apel Młodych poświęcony ojcostwu. W spotkaniu wziął udział także Bronisław Komorowski.

 

bgk KAI
Fot. Łukasz Kamiński/prezydent.pl

Polecamy