poniedziałek, 1 czerwca 2020 r.

Trzemeszno: mundurowi kontra księża

Na Stadionie Miejskim w Trzemesznie odbył się 9 czerwca charytatywny mecz piłki nożnej, w czasie którego zbierano datki na leczenie i rehabilitację małego Alana. To już drugie tego typu przedsięwzięcie. Tym razem z reprezentacją księży i lektorów zmierzyli się mundurowi. Padło aż 12 goli.

 

W przeciwieństwie do rozegranego dwa dni wcześniej meczu Polska-Mołdawia, w Trzemesznie nie brakowało ani sytuacji podbramkowych, ani bramek. Sportowych emocji i wrażeń dostarczyli kibicom zarówno księża i lektorzy (w zielonych koszulkach), jak i ich „przeciwnicy” policjanci i strażacy (w koszulkach czerwonych). Na czele pierwszej drużyny stanął ks. Maciej Sławinowski, wikariusz trzemeszeńskiej parafii pw. Wniebowzięcia NMP, która była jednym z organizatorów spotkania. Kapitanem drugiej był burmistrz Trzemeszna Krzysztof Dereziński. Po zaciętej sportowej walce lepsi okazali się duchowni i lektorzy, którzy pokonali mundurowych 7:5. To drugie zwycięstwo w sportowej karierze „duchownej” drużyny. W ubiegłym roku pokonali reprezentację miejscowych VIP-ów. I podobnie jak w roku ubiegłym nie wynik był ważny, ale cel – pomoc dwuletniemu Alanowi, który urodził się z rozpoznaniem mnogich wad rozwojowych (nie ma rąk i nóg i do niedawna odżywiany był za pomocą sondy). Właśnie na jego leczenie i rehabilitację zbierano datki podczas imprezy.  Można było również wylicytować piłkę z podpisami wszystkich zawodników oraz oryginalny plastorn Tomasza Golloba z autografem zawodnika, który uzyskał cenę aż 1100 zł. Wszystkie pozyskane pieniądze, a więc łącznie 8723.20 zł przekazane zostaną na pomoc małemu Alanowi.

Mecz, podobnie jak w roku ubiegłym, komentowali Maciej Zwada i ks. Radosław Tuszyński z miejscowej parafii pw. Wniebowzięcia NMP. Obecny był także proboszcz ks. Piotr Kotowski. Po meczu odbył się piknik rodzinny z atrakcjami dla młodszych i starszych oraz koncert inowrocławskiego zespołu „Kropla”.

 

Fot. J. Lisiecka

 

Polecamy