piątek, 5 czerwca 2020 r.

Z Gniezna do Rzymu na rowerach (video)

Gnieźnianie pielgrzymowali na rowerach do Rzymu. Dziesięcioosobowa grupa pod przewodnictwem ks. Waldemara Radeckiego, proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła była po powrocie witana przez najbliższych i parafian chlebem, solą i kwiatami.

 

Jak przyznał ks. Waldemar Radecki pomysł na zorganizowanie pielgrzymki zrodził się w 2005 roku, po pogrzebie papieża Jana Pawła II. Nie była to pierwsza rowerowa wyprawa kapłana. Wcześniej pielgrzymował na rowerze na Jasną Górę. „W czasie uroczystości pogrzebowych powiedziałem Ojcu Świętemu, że wrócę – na rowerze. Pomysł został na jakiś czas odłożony do szuflady. Wreszcie przyszedł ten moment, kiedy mogliśmy go zrealizować” – mówi ks. Radecki.

 

Gnieźnianie pokonali ponad tysiąc kilometrów w jedenaście dni. Trasa kosztowała wiele wysiłku i wymagała wytrwałego treningu. Rowerzystom towarzyszyło trzech kierowców, którzy u celu powitali ich szampanem. Najwięcej wzruszeń – jak mówili - towarzyszyło im jednak podczas modlitwy u grobu i relikwii bł. Jana Pawła II.

 

Fot. screen TVGniezno

 

 

Polecamy