środa, 5 sierpnia 2020 r.

Chór im. św. Ojca Pio nagrał płytę

W zbliżające się święta Bożego Narodzenia będzie można posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru im. św. Ojca Pio z gnieźnieńskiej parafii farnej. Chórzyści właśnie nagrali płytę. Na żywo będzie można ich posłuchać 26 grudnia, podczas dorocznego świątecznego koncertu.

 

Na płycie znajduje się trzynaście kolęd i pastorałek, cztery kolędy w wersji instrumentalnej oraz wiersz autorstwa Sławomira Krzyśki pt. „Niech będzie pochwalone Słowo”. Spotkanie promujące płytę odbyło się 15 grudnia z udziałem chórzystów, zaproszonych gości, proboszcza parafii farnej ks. kan. Macieja Lisieckiego oraz tych, bez których krążek nie ujrzałby światła dziennego: Tadeusza Krężelewskiego – prezesa Firmy Krevox, Tadeusza Jana Krężelewskiego – producenta płyty oraz ks. Macieja Olczyka z gnieźnieńskiego Wyższego Seminarium Duchownego.

 

Płyta jest dostępna w gnieźnieńskiej parafii farnej w zamian za dowolny datek. Będzie ją można otrzymać także podczas bożonarodzeniowego koncertu, który odbędzie się w gnieźnieńskiej farze tradycyjnie w drugie święto (26 grudnia). Chór zaśpiewa najpiękniejsze polskie kolędy oraz mniej znane utwory bożonarodzeniowe. Wystąpi także zespół „Alibaba” oraz Maciej Krystkowiak, finalista IV edycji Must Be The Music wraz z ojcem. Do wspólnego kolędowania zaproszeni zostaną także wszyscy uczestnicy koncertu, dla których przygotowane zostaną specjalne śpiewniki.

 

Chór im. św. Ojca Pio działa od roku 2008 przy gnieźnieńskiej parafii farnej i od początku prowadzony jest przez tamtejszego organistę Andrzeja Jorasa. Chórzyści występują nie tylko w parafii, ale także podczas wielu uroczystości miejskich i kościelnych odbywających się w Gnieźnie. Już dziś zachęcamy do udziału w koncercie i do posłuchania płyty.

 

Polecamy