środa, 29 stycznia 2020 r.

Gniezno: spotkanie w szpitalu

Abp Józef Kowalczyk poświęcił odnowiony oddział geriatryczny w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka”. Prymas spotkał się także z personelem i pacjentami, z którymi przełamał się opłatkiem.

 

Oddział geriatryczny funkcjonuje w szpitalu „Dziekanka” od lat 90-tych ubiegłego wieku. Niedawno został odnowiony i dzięki wsparciu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyposażony w nowoczesny sprzęt. „Cieszę się, że mamy tak wielu ludzi zaangażowanych w pomoc człowiekowi choremu i potrzebującemu. Ta posługa świadczy o prawdziwej solidarności z nimi i jest konkretną realizacją przykazania miłości bliźniego” – mówił abp Kowalczyk. Przyznał również, że troska o godne warunki w szpitalach, ich doposażenie i odnawianie jest niezwykle ważna. Równie ważne jest jednak także poszanowanie dla tych, którzy w nich pracują i odpowiednie wynagradzanie ich codziennego wysiłku. „To jest istotne, na tym powinniśmy się skupić, a nie na jałowych politycznych sporach” – dodał.

 

Spotkanie było okazją do złożenia sobie świątecznych życzeń i podzielenia się opłatkiem i dobrym słowem. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz, dyrekcja i personel szpitala oraz pacjenci. Obecni byli także: ks. kan. Andrzej Grzelak, ks. Krzysztof Stanula CSMA, proboszcz parafii pw. bł Michała Kozala BM, na terenie której znajduje się „Dziekanka” oraz kapelan szpitala ks. Eugeniusz Rycerski CSMA.

 

Fot. B. Kruszyk

Polecamy