piątek, 7 sierpnia 2020 r.

Kleczew: paczki dla najmłodszych

Sześćdziesiąt świątecznych paczek przygotowanych przez parafian z Kleczewa trafi wkrótce do dzieci z potrzebujących rodzin. Parafialny Zespół Caritas szykuje także dla najmłodszych specjalną bożonarodzeniową zabawę z ubieraniem choinki, wizytą św. Mikołaja i upominkami.  

 

Akcję przygotowania świątecznych paczek dla parafialnych dzieci zorganizowano w Kleczewie po raz pierwszy. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Kartki z imionami dzieci rozeszły się w ciągu jednego tygodnia. „Podjęliśmy się tego przedsięwzięcia licząc, że spotka się ono z wypróbowaną już życzliwością i dobrocią parafian. I nie myliliśmy się. Byliśmy naprawdę wzruszeni, że karki z imionami dzieci zniknęły z ołtarza tak szybko i że w krótkim czasie pojawiły się pierwsze paczki. Dla wielu z obdarowanych będą to jedyne prezenty, jakie otrzymają pod choinkę. Dziękujemy” – mówi ks. Mariusz Zawadzki, wikariusz w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Kleczewie. Zbiórkę paczek dla najmłodszych zorganizowano także po raz kolejny w kleczewskim  Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza. Tuż przed świętami podarki trafią do małych adresatów.

 

Paczki dla najmłodszych to nie jedyne bożonarodzeniowe przedsięwzięcie w Kleczewie. Tuż przed świętami Parafialny Zespół Caritas zaprosi dzieci z parafii na specjalne świąteczne spotkanie. Będzie wspólne ubieranie choinki, zabawy, konkursy, spotkanie ze św. Mikołajem i drobne upominki.

 

Odbyło się już natomiast świąteczne spotkanie dla grup i wspólnot działających w parafii. Wzięło w nim udział ponad 80 osób – członków Żywego Różańca, Zespołu Caritas, Liturgicznej Służby Ołtarza, Rady Parafialnej i przedstawicieli lokalnych władz. W czasie spotkania grupa młodych ludzi, która powstała w parafii w ramach przygotowania do ŚDM, przypomniała polskie bożonarodzeniowe tradycje i zwyczaje. Spotkanie było również okazją do przełamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania.

 

Polecamy