środa, 29 stycznia 2020 r.

Oazowe owoce Roku Wiary

Reaktywacja oazowej grupy kapłańskiej i kleryckiej, powstanie nowych kręgów Oazy rodzin, a także odrodzenie Diecezjalnej Diakonii Jedności to niektóre z owoców Roku Wiary w działającym coraz dynamiczniej w archidiecezji gnieźnieńskiej Ruchu Światło-Życie.   

 

Za owoce te dziękowano podczas spotkania modlitewno-formacyjnego odrodzonej oazowej grupy kapłańskiej, które odbyło się 30 listopada w Trzemesznie. W spotkaniu uczestniczyli kapłani zaangażowani w ruch oazowy z moderatorem diecezjalnym ks. Markiem Siwką na czele.

 

Pierwszym owocem Roku Wiary było odrodzenie w marcu tego roku Diecezjalnej Diakonii Jedności, która skupia odpowiedzialnych za wspólnoty i dzieła Oazy. Kolejnym jest odrodzenie wspomnianej grupy kapłańskiej oraz grupy kleryckiej, począwszy od roku akademickiego 2013/2014. Jesienią tego roku zainicjowano w Inowrocławiu działania Diakonii Wyzwolenia. Spotkania i aktywność zintensyfikowały także osoby posługujące na rzecz ewangelizacji i Diakonii Modlitwy w Gnieźnie i Inowrocławiu.  Powstały również wspólnoty oazy młodzieżowej w Gnieźnie (w parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego) i w Trzemesznie. Warto dodać, że oaza młodzieżowa działa także w gnieźnieńskiej parafii katedralnej oraz w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu. W Roku Wiary powstały ponadto nowe kręgi oazy rodzin w: Mogilnie, Gozdowie, Trzemesznie, Słupcy i Golinie, Barcinie, Chodzieży i w Gnieźnie (w parafii pw. bł. Michała Kozala). Kolejne mają powstać w nowym roku w Miłosławiu i Różannie. Natomiast w parafii pw. bł. Michała Kozala w Gnieźnie rodzi się Oaza Dzieci Bożych. Wydarzeniem wartym wspomnienia był także pierwszy Oazowy Turniej Sportowy, który odbył się w październiku w Kruszwicy. Wszystko to napawa oazowiczów nadzieją, a jednocześnie stanowi zaproszenie dla innych, by wejść na sprawdzoną drogę Ruchu Światło-Życie.

 

Zachęcamy do odwiedzania strony ruchu www.gniezno.oaza.pl

Polecamy