środa, 29 stycznia 2020 r.

Przedświąteczna Słupca

Doroczną wigilię dla osób samotnych i ubogich przygotowało tradycyjnie słupeckie Stowarzyszenie im. św. Brata Alberta. Mieszkańcy miasta mieli również okazję poczuć świąteczny klimat podczas koncertu „Światełko z Betlejem”, który odbył się w kościele bł. bp. Michała Kozala.

 

Stowarzyszenie im. św. Brata Alberta w Słupcy od lat niesie pomoc osobom ubogim i samotnym. Wszystko, co robią wolontariusze odbywa się w duchu przesłania patrona organizacji św. Brata Alberta „...każdemu dać jeść, a nagiemu odzież”. W realizację tego przesłania wpisuje się doroczne spotkali wigilijne dla osób samotnych i ubogich. W tym roku odbyło się ono 19 grudnia z udziałem zarządu Stowarzyszenia, proboszcza parafii pw. św. Leonarda i zaproszonych gości.

 

Składając świąteczne życzenia prezes Stowarzyszenia Longina Miętkiewska, ks. Zbigniew Szyk oraz kierownik GOPS Jarosława Kobos przypomnieli fragment listu bł. Jana Pawła II,  w który papież pisał, że postać św. Brata Alberta jest bardzo bliska naszym czasom. Dzisiaj wiele się mówi i pisze o cywilizacji miłości. Święty Brat Albert nie pisał uczonych traktatów na ten temat, ale pokazał, jak należy miłosierdzie czynić. Pokazał, że kto chce prawdziwie czynić miłosierdzie, musi stać się bezinteresownym darem dla drugiego człowieka.

 

Świąteczny klimat zagościł także w słupeckiej parafii pw. bł. Michała Kozala, gdzie 21 grudnia odbył się koncert „Światełko z Betlejem” promujący najnowszą płytę Julii i Grzegorza Kopalów z Poznania. Krążek zawiera nowe kolędy, do których teksty napisała nazaretanka s. Bożena Anna Flak. Artystyczne spotkanie poprzedziła Msza św. dziękczynna w intencji ks. Hieronima Szczepaniaka, który świętował swoje 50. urodziny.

 

K. Rybicka

Polecamy