środa, 29 stycznia 2020 r.

Radio PLUS: śpiewająco i charytatywnie

Już po raz trzeci Radio Plus Gniezno nagrało specjalną bożonarodzeniową piosenkę z myślą o potrzebujących. Do wspólnego śpiewania zaproszono samorządowców, przedstawicieli różnych instytucji, ludzi kultury i dziennikarzy.

 

Tym razem tekst powstał do melodii znanego przeboju „Santa Claus is coming to town”, wyśpiewanego m.in. przez Mariah Carey. – Naszemu przedsięwzięciu przyświecały jak poprzednio dwa zasadnicze cele: przypomnieć o pięknej tradycji wspólnego kolędowania i wesprzeć potrzebujących. W tym roku są to osoby niepełnosprawne – mówi ks. prałat Paweł Gronowski, dyrektor Radia PLUS Gniezno.

 

Premiera piosenki odbędzie się 15 grudnia. Płytę z kolędą będzie można otrzymać tego dnia podczas meczu charytatywnego, który organizuje Bank Spółdzielczy. Rozegrany on zostanie w nowej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej n 2. Początek o godz. 17. Pracownicy banku zmierzą się z samorządowcami i parlamentarzystami oraz przedstawicielami różnych instytucji. Zebrane datki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Stowarzyszenia „Promyk”.

 

Fot. FOTOSTUBE 

Polecamy