środa, 29 stycznia 2020 r.

Rekolekcje Akcji Katolickiej

Członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Gnieźnieńskiej uczestniczyli w dniach 29-30 listopada w dorocznych rekolekcjach zorganizowanych tradycyjnie w domu sióstr pallotynek w Gnieźnie. Konferencje głosiła dr Anna Krogulska, prezes Stowarzyszenia Misjonarzy Świeckich „Inkulturacja”.

 

Anna Krogulska jest świecką misjonarką, która od kilku lat jeździ po kraju z katechezami o Całunie Turyńskim. Towarzyszy jej wierna kopia płótna, która poświęcona została przez kard. Stanisława Dziwisza. Treść głoszonych przez misjonarkę konferencji koncentrowała się wokół oblicza Jezusa Chrystusa na przykładzie tej niezwykłej relikwii, a także całunu z Manopello, który wielu naukowców utożsamia z chustą św. Weroniki. Uczestnicy rekolekcji mieli również okazję posłuchać o objawieniach maryjnych w Guadalupe w Meksyku – najstarszych uznanych przez Kościół katolicki. Nie zabrakło także zagadnień z obszaru Katolickiej Nauki Społecznej Kościoła.

 

W rekolekcjach uczestniczyło kilkudziesięciu członków Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej z całej archidiecezji gnieźnieńskiej. Katechezom towarzyszyła wspólnotowa i indywidualna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Rekolektanci mieli również możliwość skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Dwudniowe spotkanie zakończyła Msza św. celebrowana przez asystenta kościelnego Akcji Katolickiej Archidiecezji Gnieźnieńskiej ks. prałata Krzysztofa Redlaka. W rekolekcjach uczestniczyła także prezes stowarzyszenia Krystyna Wojtczak-Nowak.

 

Fot. Akcja Katolicka AG

 

Polecamy