środa, 5 sierpnia 2020 r.

Słupca: opłatek Caritas

Parafialny Zespół Caritas działający przy parafii pw. bł. Michała Kozala BM w Słupcy zaprosił swoich podopiecznych na przedświąteczny opłatek i wspólne kolędowanie. Spotkanie poprzedziła Msza św., podczas której modlono się o zdrowie i pomyślność dla wszystkich potrzebujących oraz w intencji papieża Franciszka, który świętował swoje 77. rocznicę urodzin.

 

Świąteczne i noworoczne życzenia uczestnikom spotkania złożyli ks. kan. Hieronim Szczepaniak, proboszcz słupeckiej parafii pw. bł. Michała Kozala  BM  oraz Jan Gorzkowski z parafialnego zarządu Zespołu Caritas „To nasze opłatkowe spotkanie zapowiada to najważniejsze wydarzenie Wigilię i Boże Narodzenie. Pamiętajmy jednak, że Bóg przychodzi do nas nie tylko w tę jedną noc, ale przychodzi nieustannie, podczas każdej Mszy św., pod postacią chleba i wina. Jest dziś z nami i przyjdzie podczas świąt. Przyspieszając te radosne chwile życzę naszej wspólnocie Caritas – tym, którzy trudzą się na co dzień i niosą pomoc potrzebującym i samotnym, a także podopiecznym – zdrowych i spokojnych świąt. Niech Jezus narodzi się w naszych sercach tak, jak przed wiekami narodził się w Betlejem. Nie jest ważne bogactwo i suto zastawiony stół. Najważniejsze, by przyszedł do nas Boży Syn. Życzę,  aby hasło tego roku liturgicznego - Uwierzyć w Syna Bożego, stało się rzeczywistością i codziennością wszystkich nas” – mówił ks. Szczepaniak.

 

Przedświąteczne spotkanie odbyło się dzieci wsparciu licznej grupy sponsorów i zaangażowaniu wolontariuszy Caritas. W pierwszym tygodniu grudnia w Słupcy zorganizowano zbiórkę żywności dla podopiecznych Caritas z parafii pw. bł. Michała Kozala BM. Zebrano łącznie 500 kg produktów. Dzięki ludzkiej ofiarności udało się przygotować paczki dla 160o rodzin. Parafialny Zespół Caritas przeprowadził także akcję „Rodzina – Rodzinie”, prosząc parafian o przygotowanie paczek dla dzieci podopiecznych. Do akcji włączyło się 56 rodzin, które przygotowały mikołajkowe paczki przynosząc je przed ołtarz do kościoła.

 

Fot. K. Rybicka

Polecamy