niedziela, 31 maja 2020 r.

Ewangelizacja według Wspólnoty św. Jacka

Liderzy poznańskiej Wspólnoty św. Jacka gościli na cotygodniowym środowym spotkaniu Duszpasterstwa Akademickiego Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Głównym tematem była nowa ewangelizacja i metody jej prowadzenia we współczesnym świecie.

 

Spotkanie odbyło się tradycyjnie w gnieźnieńskim kościele pw. św. Jerzego. Uczestniczyło w nim przeszło 20 osób, które miały okazję zapoznać się z charyzmatem i działalnością Wspólnoty św. Jacka. Głównym celem jej liderów było jednak rozbudzenie w uczestnikach pragnienia ewangelizacji, a także przybliżenie metod jej prowadzenia. By przekaz był bardziej zrozumiały ilustrowano go specjalnymi inscenizacjami, w które chętnie włączyła się młodzież z Gniezna. Na rozpoczęcie części modlitewnej spotkania goście z Poznania podzielili się także dwoma świadectwami dotyczącymi modlitwy wstawienniczej - z perspektywy osoby omadlającej i osoby omadlanej.

 

Duszpasterstwo Akademickie działa w Gnieźnie od 2004 roku. Młodzież zbiera się na niedzielnych „dwudziestkach” w kościele pw. św. Jerzego, a także aktywnie włącza się w proces duchowej formacji organizując rekolekcje dla studentów, dni skupienia, a także cotygodniowe środowe spotkania. Więcej na temat Duszpasterstwa na www.da.gniezno.pl

Polecamy