czwartek, 28 maja 2020 r.

Miłosław: na BMX-ach do św. Wojciecha

Można pieszo, można autokarem, można i na BMX-ach. Już po raz drugi kilkuosobowa grupa młodych ludzi z Miłosławia pielgrzymuje w ten sposób do Gniezna. Nietypowe przedsięwzięcie odbywa się w ramach dorocznej Pielgrzymki Młodych do grobu św. Wojciecha.

 

Uczestnicy pielgrzymki to w większości uczniowie klas III miłosławskiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego, którzy już za miesiąc otrzymają sakrament bierzmowania. Do pokonania mają około 40 kilometrów. „Robiąc to, co kochamy, co jest naszą pasją, jednocześnie przybliżamy się do Boga” – mówi Szymon Karaban, jeden z uczestników pielgrzymki.

 

Młodzi ludzie wyruszyli z Miłosławia rano, po wspólnej modlitwie i z błogosławieństwem swoich duszpasterzy. Ich przejazd zabezpieczają strażacy. W drodze towarzyszy im także Tomasz Urbanowicz z Miłosławia, dwukrotny uczestnik kolarskiego wyścigu Tour de Pologne i wielu znaczących imprez sportowych związanych z kolarstwem wyczynowym.

 

Młodzi pasjonaci BMX-ów wezmą udział w popołudniowej Mszy św., której przewodniczyć będzie sekretarz generalny KEP bp Wojciech Polak. Będą również uczestniczyć w wieczornej procesji z relikwiami św. Wojciecha i niedzielnej Sumie odpustowej.

 

Pielgrzymka Młodzieży do groby św. Wojciecha ma wieloletnią tradycję. Młodzi pielgrzymują z różnych stron archidiecezji gnieźnieńskiej. Część podąża pieszo z Ostrowa Lednickiego – szlakiem Ottona III i Bolesława Chrobrego. W tym roku w Gnieźnie spodziewanych jest około tysiąca młodych ludzi.

 

bgk KAI

Polecamy