niedziela, 31 maja 2020 r.

Zmarł ks. Władysław Sobański

W czwartek, 18 kwietnia, zmarł ks. Władysław Sobański, długoletni proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Węglewie. Niech miłosierny Pan, Dobry Pasterz, któremu służył, przyjmie Go do wiecznej radości.

 

Śp. ks. Władysław Sobański urodził się 27 czerwca 1941 roku w Gnieźnie. Po ukończeniu szkoły powszechnej kontynuował naukę w technikum ogrodniczym, a później Wyższej Szkole Rolniczej w Poznaniu. W 1965 roku wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 10 czerwca 1972 roku z rąk Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego. W tym samym roku rozpoczął posługę kapłańską w istniejącej wówczas parafii w Łabiszynie. Pracował tam 2 lata. W 1974 roku został przeniesiony do parafii w Miłosławiu, a dwa lata później do parafii pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie, gdzie jako wikariusz posługiwał przez 12 lat. W 1988 roku został mianowany proboszczem parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Węglewie, gdzie duszpasterzował przez 20 lat. W 2008 roku przeszedł na emeryturę i zamieszkał na terenie gnieźnieńskiej parafii farnej. W 1996 roku abp Henryk Muszyński nadał mu godność Radcy Duchownego ad Honores.

 

Msza św. z wprowadzeniem ciała zmarłego kapłana odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia o godz. 17.00 w gnieźnieńskim kościele farnym. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego sprawowana będzie w poniedziałek, 22 kwietnia o godzinie 11.00 w gnieźnieńskim kościele farnym. Śp. ks. Sobański spocznie na cmentarzu parafii farnej przy ul. Witkowskiej w Gnieźnie. Niech miłosierny Pan, Dobry Pasterz, któremu służył, przyjmie Go do wiecznej radości.

Polecamy