czwartek, 2 lipca 2020 r.

Adwentowe dzieła Caritas (video)

Wraz z przypadającą 1 grudnia pierwszą niedzielą Adwentu ruszają doroczne adwentowe akcje Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej – dobrze już znane Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i nowe mikołajkowe przedsięwzięcie, które wspomoże prowadzony przez organizację Dom Matki i Dziecka.

 

Jak informuje ks. prałat Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, w tym roku organizacja zamierza rozprowadzić 20 tysięcy świec dużych w cenie 12 zł oraz 40 tysięcy świec małych w cenach 6 i 7 złotych. Złotówka ze sprzedaży małej i dużej świecy pozostanie w parafiach z przeznaczeniem na dzieła charytatywne, reszta wykorzystana zostanie na pomoc dzieciom w prowadzonych przez Caritas placówkach. „Ufamy, że mieszkańcy archidiecezji gnieźnieńskiej jak zawsze chętnie wesprą naszą akcję. Niech zapalona na wigilijnym stole świeca będzie symbolem miłosierdzia i nadziei na lepsze jutro, przede wszystkim dla tych najbardziej potrzebujących” – dodaje ks. Stawski.

 

W parafiach będzie można również nabyć słodką niespodziankę dla najmłodszych – czekoladową figurkę świętego Mikołaja – biskupa Miry wykonaną z prawdziwej czekolady bez dodatku konserwantów i znanych z reklam reniferów. Przysmak ma sprawić obdarowanym przyjemność i jednocześnie przypomnieć, że św. Mikołaj nie jest bajkową postacią z workiem prezentów, ale prawdziwym świętym, który przeszedł przez życie dobrze czyniąc i stał się symbolem wrażliwości, ofiarności i dobroci. Dochód ze sprzedaży łakoci wesprze Dom Matki i Dziecka prowadzony przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.  Daje on dach nad głową, opiekę i wsparcie matkom, które z różnych powodów nie mogą na nie liczyć w rodzinach.

 

Caritas archidiecezji gnieźnieńskiej rozprowadza w tym roku także kalendarze na rok 2014 z informacjami o działaniach organizacji i ilustrującymi je zdjęciami. Zachęcamy do wsparcia dzieł Caritas.

 

Fot. B. Kruszyk

Polecamy