środa, 8 lipca 2020 r.

Bądź szlachetny - zrób paczkę!

W Gnieźnie, Murowanej Goślinie, Nekli, Wrześni, Inowrocławiu i Żninie – we wszystkich tych miejscach działają magazyny Szlachetnej Paczki. Na świąteczną pomoc opakowaną w serce czeka w tych miejscach blisko 50 rodzin.

 

W tym roku finał Szlachetnej Paczki odbędzie się w weekend 7-8 grudnia. W tych dniach w magazynach odbierane będą paczki przygotowane z myślą o konkretnych rodzinach. Jak zrobić Szlachetną Paczkę? Procedura jest bardzo prosta. Na stronie internetowej projektu najpierw należy wybrać województwo, potem miejscowość, w której działa magazyn i wreszcie z przypisanych do niego rodzin tę, której chcemy pomóc. W opisie znajdziemy kilka słów na jej temat i informację, czego najbardziej potrzebuje.

 

W archidiecezji gnieźnieńskiej magazyny Szlachetnej Paczki działają we wskazanych wyżej miejscach. Wystarczy znaleźć je na stronie i sprawdzić, komu możemy pomóc. Potrzebne jest wszystko żywność, środki czystości, odzież, sprzęt AGD, książki, przybory szkolne, leki. Od siebie możemy dodać słodycze i zabawki, bo one – choć najbardziej kojarzą się dzieciom ze świątecznymi prezentami – często są poza ich zasięgiem ze względu na pilniejsze potrzeby. Pomóc możemy również wpłacając datek. Wszystko na stronie. Zachęcamy do szlachetności.

 

www.szlachetnapaczka.pl

TUTAJ możesz wybrać rodzinę

Polecamy