poniedziałek, 13 lipca 2020 r.

Finał konkursu biblijnego

Gimnazjalistki z Łubowa, Żnina i Orzechowa zwyciężyły w Archidiecezjalnym Konkursie Biblijnym dla Młodzieży Gimnazjalnej „Od Abrahama do wiary Kościoła”. Finał odbył się 7 listopada w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie.

 

W finałowych zmaganiach wzięło udział piętnaścioro uczniów ze szkół gimnazjalnych w: Gąsawie, Nekli, Janowcu Wlkp., Żninie, Wrześni, Orzechowie, Łubowie, Gnieźnie (Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice-Dzieciom”) oraz Inowrocławiu (Gimnazjum nr 2 i nr 3). W pierwszej części odpowiadali na siedemnaście testowych pytań dotyczących wybranych fragmentów Starego i Nowego Testamentu oraz trzech katechez papieża Benedykta XVI. W części ustnej musieli się zmierzyć z trzema pytaniami. Najlepiej poradziła sobie Sylwia Leśniewska z Gimnazjum w Łubowie, którą do konkursu przygotowywał katecheta Andrzej Pawlak. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Krolczyk z Gimnazjum nr 1 w Żninie, pracująca pod opieką katechetki Beaty Wachowskiej. O pół punktu za nią, na miejscu trzecim uplasowała się Weronika Szybiak z Gimnazjum w Orzechowie, która do konkursu przygotowywała się pod okiem Beaty Dudkiewicz i ks. Krystiana Krysiaka. Wiedzę finalistów oceniała komisja konkursowa w składzie: ks. dr hab. Paweł Podeszwa z PWSD oraz dr Teresa Kowalczyk i ks. dr Piotr Halczuk z Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. W czasie pobytu w Gnieźnie młodzież miała również okazję zwiedzić seminarium i spotkać się z rektorem ks. dr. Wojciechem Rzeszowski.

 

Archidiecezjalny Konkurs Biblijny dla gimnazjalistów odbył się już po raz siódmy. W eliminacjach szkolnych, które odbyły się 10 października wzięło udział ponad sześciuset uczniów. Najlepsi zakwalifikowali się do eliminacji rejonowych, które odbyły się 24 października w: Inowrocławiu, Gnieźnie, Strzałkowie i Ratajach. Ich zwycięzcy przyjechali na finał do Gniezna. Konkurs zorganizowali: Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie oraz Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w archidiecezji gnieźnieńskiej.

 

Fot. B. Kruszyk

Polecamy