czwartek, 9 lipca 2020 r.

"Orzełki" pasowane

Dzieci z prowadzonego przez gnieźnieńską Caritas przedszkola „Orzełki” zostały oficjalnie pasowane na przedszkolaków. Zgodnie bawić się i fikać, grzecznym być i wszystko zjadać z talerzyka przyrzekały w obecności rodziców i bp. Krzysztofa Wętkowskiego.

 

Uroczystość odbyła się 8 listopada w „Wieczerniku” gnieźnieńskiej parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego. W krótkim słowie wygłoszonym podczas Mszy św. bp Wętkowski nawiązał do czytanej Ewangelii o Jezusie błogosławiącym dzieci. Jak mówił, błogosławieństwo nie jest gestem magicznym, to realna obecność Boga w życiu człowieka, obecność potrzebna także tym najmniejszym. Wyraził również nadzieję, że pasowane na przedszkolaków „Orzełki” staną się kiedyś prawdziwymi orłami.

 

Podczas uroczystości dzieci otrzymały od biskupa obrazki z Aniołem Stróżem i indywidualne błogosławieństwo. Po części artystycznej ślubowały być dobrymi przedszkolakami, co zostało oficjalne przypieczętowane pasowaniem symboliczną kredką.

 

Niepubliczne Przedszkole Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej działa od 1 września. Opiekę i zabawę znajduje w nich 42 dzieci. Placówka ma zostać w przyszłości rozbudowana, bo – jak mówi dyrektor Caritas ks. prałat Krzysztof Stawski – chętnych jest dużo więcej.

 

Fot. B. Kruszyk

Polecamy