sobota, 11 lipca 2020 r.

"Pomocna Przystań" u Matki

Pięćdziesięciu podopiecznych gnieźnieńskiego Schroniska dla Bezdomnych „Pomocna Przystań” pielgrzymowało 9 listopada na Jasną Górę. Pątnikom towarzyszył ks. prałat Krzysztof Stawski i słowa św. Pawła Apostoła: „Żeby Chrystus przez wiarę zamieszkał w sercach naszych”.

 

Pielgrzymka osób bezdomnych na Jasną Górę odbyła się po raz ósmy. W tym roku przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej modliło się ponad tysiąc pątników z 22 diecezji. W czasie spotkania mieli okazję skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz wziąć udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na jasnogórskich wałach. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. koncelebrowana w kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem bp. Antoniego Długosza. W homilii kaznodzieja nawiązał do słów bł. Jana Pawła II, który podkreślał, że drogą Kościoła jest człowiek, dlatego cokolwiek ludzie przeżywają na ziemi, nie może być obojętne dla Kościoła. Kościół, obok obrony prawa do życia, również materialnie pomaga narodom dotkniętym różnymi kataklizmami, a przez misję Caritas stara się o to, aby poprzez ludzi nieść pomoc i wyrażać miłość wobec człowieka potrzebującego. Biskup życzył również osobom bezdomnym, by bieda fizyczna ich nie załamywała.

 

Wspólnie z pielgrzymami z Gniezna na Jasną Górę pojechał ks. prałat Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Pielgrzymkę zorganizowało Powiatowe Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Bezdomnym i Integracji Społecznej „Dom” w Gnieźnie oraz Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

 

Polecamy