środa, 8 lipca 2020 r.

Pomóżmy

Najbliższa niedziela, 17 listopada, będzie dniem duchowej jedności i modlitewnej oraz materialnej pomocy ofiarom tajfunu Haiynan na Filipinach. Odpowiedzmy na apel papieża Franciszka i wesprzyjmy cierpiących naszą modlitwą i drobnym chociaż datkiem.

 

Publikujemy komunikat Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie:

 

W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu Haiynan, prosimy o wyrażenie solidarności z poszkodowanymi na Filipinach. Skutki tragedii są ogromne, prawie 10 milionów mieszkańców wymaga natychmiastowej pomocy, a wielu z nich elementarnych środków niezbędnych do przeżycia. Caritas Polska już 11 listopada br. przekazała kwotę 50 tysięcy euro na wodę pitną i doraźną pomoc  żywnościową.

 

Bardzo prosimy, aby niedziela 17 listopada 2013 r., była dniem modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Konkretne wsparcie wyraźmy poprzez zbiórkę do puszek w naszych świątyniach. Zebrane fundusze prosimy pilnie przekazać do Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, która prześle je do Caritas Polska.

 

Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając SMS charytatywny na numer 72052 z hasłem: POMAGAM. Wyrażamy wdzięczność za każdy gest miłosierdzia wobec cierpiących i wsparcie w duchu chrześcijańskiej solidarności.

 

bp Krzysztof Wętkowski

Polecamy