czwartek, 2 lipca 2020 r.

Słupca: niepodległościowe obchody

Uroczysta modlitwa, patriotyczne świętowanie pod pomnikiem Niepodległości i urodziny ulicy 11 Listopada – tak uczczono 95. rocznicę odzyskania niepodległości w Słupcy. W obchodach aktywnie uczestniczyli i starsi i najmłodsi.

 

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny, sprawowana w kościele pw. św. Wawrzyńca pod przewodnictwem proboszcza ks. kan. Józefa Wargi. Homilię podczas Eucharystii wygłosił ks. Zbigniew Szyk, proboszcz słupeckiej parafii pw. św. Leonarda. Liturgię ubogacili Miejski Chór „Kanon” oraz Orkiestra Dęta OSP Słupca. Pod koniec Mszy św. przedszkolaki z „Jarzębinki”, wniosły do kościoła biało-czerwoną flagę. Była ona również niesiona w pochodzie do Pomnika Niepodległości, gdzie odbyła się świecka część uroczystości.

 

Po południu z kolei odbyły się urodziny ulicy 11 Listopada. Inicjatorem plenerowego świętowania był ks. Jan Kwiatkowski. Odbył się m.in.: konkurs „O Pióro Marcina ze Słupcy”, występ słupeckiej Orkiestry Dętej oraz różnorakie gry i zabawy dla dzieci. Nie brakowało także imieninowego poczęstunku oraz odtańczonego przez młodzież Poloneza.

 

Fot. K. Rybicka, Magdalena Kosmalska-Zauer

Polecamy