środa, 8 lipca 2020 r.

Świętomarcińskie Jarząbkowo

Wspólnota parafialna w Jarząbkowie uczciła swojego patrona św. Marcina. Odpustowym uroczystościom towarzyszył specjalny świętomarciński poczęstunek. Dzieci z miejscowej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami przygtowały ponad 1500 rogali.

 

Rogale czekały na uczestników odpustowych uroczystości w salce parafialnej. Podobnie jak w roku ubiegłym przygotowali je uczniowie z miejscowej szkoły podstawowej, wspólnie ze swoimi rodzicami i nauczycielami. Zebrany dochód pomoże sfinansować szkolą wycieczkę. W ubiegłym roku podobna akcja wsparła zakup słodyczy dla Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Mielżynie.

 

Słodkościami nie pogardzili także uczestnicy Mszy św. hubertowskiej, która odbyła się w Jarząbkowie w przeddzień parafialnego odpustu. Myśliwi i leśnicy modlili się w 90. rocznicę powstania Polskiego Związku Łowieckiego oraz 65. rocznicę istnienia Koła „Wataha” w Czerniejewie. Eucharystii przewodniczył ks. Kazimierz Kuczma, proboszcz parafii pw. Świętego Ducha we Wrześni i diecezjalny duszpasterz myśliwych.

 

Fot. R. Guziałek

Polecamy