czwartek, 2 lipca 2020 r.

Wągrowiec: relikwie bł. Jana Pawła II w hospicjum

Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu otrzymało relikwie błogosławionego papieża Jana Pawła II. Będą wsparciem i pokrzepieniem dla chorych, ich najbliższych i tych, którzy niosą im ulgę w cierpieniu.


 Uroczyste wprowadzenie relikwii odbyło się 30 października z udziałem wspólnoty hospicjum i bp. Krzysztofa Wętkowskiego, który przewodniczył Mszy św. W homilii przypomniał postać tego, który przybył do chorych w znaku relikwii. „Dziś powraca do nas przesłanie bł. Jana Pawła, który jest przykładem cierpliwego i pokornego znoszenia krzyża starości i cierpienia. Jest również przykładem przygotowania się do przejścia z życia do życia.  W ostatnich chwilach swojej ziemskiej pielgrzymki już nie słowami, ale swoją postawą pełną ufności i zawierzenia uczył nas, co znaczy nieść krzyż, który jest drogą do zbawienia – mówił bp Wętkowski.

 

W uroczystości oprócz domowników i gospodarza miejsca ks. prałata Andrzeja Rygielskiego uczestniczył także prof. Jacek Łuczak, współtwórca i szef Hospicjum Palium w Poznaniu, które otrzymało relikwie bł. Jana Pawła II w ubiegłym roku. Dziękując za zaproszenie przekazał specjalny dar wykonany przez jedną z podopiecznych poznańskiej placówki. Po Mszy św. młodzież z wągrowieckiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 zaprezentowała specjalny program poetycko – muzyczny oparty na twórczości bł. Jana Pawła II. Uroczystość zakończyła się kameralnie przy kawie i ciastku. Biskup Wętkowski odwiedził także chorych przebywających w hospicjum.

 

Fot. S. Owsianny

Polecamy