czwartek, 2 lipca 2020 r.

Ze świętymi do Jezusa...

…podążali już po raz szósty mieszkańcy Inowrocławia. Modlitewne czuwania w wieczór poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych rozpoczęło się tradycyjnie w kościele pw. św. Mikołaja, a zakończyło Mszą  św. w kościele pw. Świętego Krzyża.

 

Tegoroczne spotkanie poświęcone było bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, którego relikwie od niedawna posiada inowrocławska parafia pw. Świętego Ducha. Uczestnicy spotkania obejrzeli specjalny film poświęcony męczennikowi, w którym zaakcentowano trzy główne wątki obecne w jego kazaniach: wolność, prawdę i solidarność.

 

Po prezentacji z kościoła pw. św. Mikołaja wyruszyła procesja z relikwiami świętych i błogosławionych, która w blasku pochodni i ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych przeszła na inowrocławski Rynek, gdzie przy pomniku patronki miasta św. Jadwigi Królowej modlono się za wszystkich jego mieszkańców. Czuwanie zakończyła tradycyjnie Msza św. w kościele pw. Świętego Krzyża, której przewodniczył ks. Grzegorz Iwiński. Eucharystię koncelebrowali uczestniczący w spotkaniu kapłani.

 

Fot. ks. P. Kowalski

Polecamy