wtorek, 25 lutego 2020 r.

Dzień Chorego w Gnieźnie i Słupcy

W bazylice prymasowskiej w Gnieźnie modlono się w intencji chorych, cierpiących i niepełnosprawnych. Mszę św. z okazji obchodzonego 11 lutego Dnia Chorego sprawowano także w innych parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej m.in. w sanktuarium Świętego Krzyża w Słupcy. 

 

Modlitwie chorych u grobu św. Wojciecha przewodniczył proboszcz i kustosz katedry ks. kan. Jan Kasprowicz, a homilię wygłosił dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej ks. prałat Krzysztof Stawski. W homilii, zwracając się do chorych, podkreślił, że w swoim cierpieniu nie są sami. – Nie jesteście opuszczeni czy niepotrzebni! Jesteście powołani przez Chrystusa. Wy jesteście Jego przejrzystym obrazem” – mówił ks. Stawski. Podczas Eucharystii wierni przyjęli sakrament namaszczenia chorych. Otrzymali również Orędzia Benedykta XVI na XXI Światowy Dzień Chorego.

 

W intencji chorych modlono się również w sanktuarium Świętego Krzyża w Słupcy. Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii ks. Jacek Dziel, który udzielił wiernym sakramentu namaszczenia chorych. Jak mówił, jest to sakramentem umocnienia duchowego, który uprasza łaskę uzdrowienia, a także siłę i moc w podejmowaniu i wypełnianiu woli Bożej w codziennych życiu. Po zakończeniu Mszy św. osoby chore, starsze i samotne spotkały się w Domu Parafialnym.

 

 

Fot. Arch. Caritas, K. Rybicka

Polecamy