wtorek, 18 lutego 2020 r.

Ludzisko: spotkanie w DPS

Już po raz dziewiąty w Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku odbyły się obchody Światowego Dnia Chorego. Z podopiecznymi i pracownikami placówki spotkał się bp Krzysztof Wętkowski. 

 

Gnieźnieński biskup pomocniczy przewodniczył Mszy św. w intencji chorych i cierpiących. Eucharystię koncelebrowali: kapelan domu ks. Sławomir Jessa oraz proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Ludzisku ks. Piotr Dułak. W homilii bp Wętkowski w ciepłych słowach skierowanych do uczestników liturgii przypomniał o nadziei i sile jaką daje krzyż Chrystusa. Udzielił także podopiecznym placówki indywidualnego błogosławieństwa.

 

W uroczystości oprócz domowników DPS w Ludzisku uczestniczyli także przedstawiciele lokalnych władz m.in.: wicestarosta Włodzimierz Figas oraz dyrektor PCPR Rafał Walter. Obecni byli również dyrektorzy zaprzyjaźnionych domów  pomocy społecznej: MOW w Kruszwicy , kierownicy MOPS i ŚDS w Janikowie, władze gminy Janikowo, przedstawicielka Państwowego Instytutu Badawczego w Kołudzie Wielkiej Halina Bielińska oraz mieszkańcy Ludziska. Uroczystość zakończyło wręczenie upominków wyróżnionym mieszkańcom  upominków oraz dyplomów za angażowanie się w pomoc słabszym kolegom.

 

Fot. Arch. DPS Ludzisko

 

Polecamy