niedziela, 23 lutego 2020 r.

Podziękujmy za pontyfikat Benedykta XVI

W dniu zakończenia pontyfikatu papieża Benedykta XVI w katedrze gnieźnieńskiej sprawowana będzie Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka. O godzinie 20.00, w chwili rozpoczęcia Sede Vacante Stolicy Apostolskiej, zabrzmi dzwon św. Wojciech.

 

Publikujemy zaproszenie prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka:

 

 

 

 

 

 

 

Droga Rodzino Kościoła Świętowojciechowego!


Decyzja papieża Benedykta XVI o zakończeniu przez niego posługi Piotrowej oraz zbliżające się konklawe, są czasem szczególnej modlitwy katolików na całym świecie.

 

Dziękując kapłanom i wiernym naszej archidiecezji, którzy gromadzą się na modlitwie w intencji Ojca Świętego Benedykta XVI, pragnę zaprosić wszystkich do Katedry Gnieźnieńskiej dnia 28 lutego na godz. 18.00 do uczestniczenia w Eucharystii, która będzie wspólną modlitwą dziękczynną Kościoła Gnieźnieńskiego za osobę i pontyfikat Ojca Świętego Benedykta XVI.

 

Tego samego dnia o godz. 20.00 odezwie się dzwon św. Wojciecha ogłaszający Sede Vacante – czas przygotowania konklawe i wyboru nowego papieża. Proszę wszystkich o modlitwę, aby kardynałowie Kościoła katolickiego, zebrani na konklawe, wsparci światłem Ducha Świętego, wybrali zgodnie z wolą Bożą nowego Następcę św. Piotra. W tym celu zarządzam, aby w każdej parafii odprawiono Mszę świętą w tej intencji według formularza o wybór papieża.

 

† Józef Kowalczyk
Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński
Prymas Polski

 

Dziękczynienie w archidiecezji  

Polecamy