środa, 26 lutego 2020 r.

Rekolekcje szafarzy

„Ja wiem w kogo ja wierzę” – pod takim hasłem w Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbyły się rekolekcje wielkopostne nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. W duchowych ćwiczeniach uczestniczyło 83 mężczyzn z 55 parafii archidiecezji gnieźnieńskiej.

 

Rekolekcje odbyły się w dniach 22-24 lutego. Do Domu Rekolekcyjnego w Rościnnie przyjechało 75 szafarzy i 8 kandydatów przygotowujących się do pełnienia tej posługi. Rekolekcyjne nauki głosił ks. prałat Krzysztof Stawski. Szafarze wzięli udział w nabożeństwie pokutnym, mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, a także uczestniczyli w całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Drugiego dnia z uczestnikami rekolekcji spotkał się bp Krzysztof Wętkowski, który przewodniczył Mszy św i wygłosił homilię. Szafarze usłyszeli, że wezwanie do nawrócenia to przede wszystkim wezwanie do wewnętrznej przemiany, doskonalenia i wypełniania nakazów Pana, zwłaszcza wypełniania przykazania miłości bliźniego.

 

Podczas rekolekcji szafarze obejrzeli także film „Courageous” oraz włączyli się w prace porządkowe prowadzone w Domu Rekolekcyjnym. Uczestniczyli także w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, które odbyło się w parku. Szafarze wysłuchali także konferencji ks. kan. Franciszka Jabłońskiego o błogosławionych małżonkach Maria i Ludwik Quattrocchi, których relikwie znajdują się w kaplicy Domu Rekolekcyjnego w Rościnnie.

 

Polecamy