poniedziałek, 24 lutego 2020 r.

Abp Muszyński w Bydgoszczy

Abp senior Henryk Muszyński gościł 21 marca w Bydgoszczy. Emerytowany metropolita gnieźnieński posadził pamiątkowy dąb w Alejach Ossolińskich, przewodniczył Mszy św. w bydgoskiej katedrze i wygłosił wykład w bydgoskim seminarium duchownym.

 

Wizyta arcybiskupa Henryka Muszyńskiego, który od 2010 roku jest Honorowym Obywatelem Miasta Bydgoszczy, trwała niemal cały dzień. Jej celem było uhonorowanie hierarchy, który posadził pamiątkowy dąb w Alejach Ossolińskich. Miejsce znajdujące się w sąsiedztwie bazyliki jest poświęcone szczególnym osobom, zarówno tym z samego miasta, jak i przyjaciołom grodu nad Brdą. Wcześniejsze drzewa symbolizują m.in. bł. Jana Pawła II, bł. ks. Jerzego Popiełuszkę czy Jana Nowaka Jeziorańskiego.

 

Po południu emerytowany metropolita gnieźnieński przewodniczył Eucharystii w bydgoskiej katedrze. Wieczorem w bydgoskim seminarium wygłosił wykład otwarty nt. „Wspólnego przesłania do narodów Polski i Rosji”. Organizatorami wizyty arcybiskupa Henryka Muszyńskiego w Bydgoszczy byli prezydent miasta Rafał Bruski oraz ordynariusz diecezji bp Jan Tyrawa.

 

Fot. M. Jarzembowski

Polecamy