czwartek, 20 lutego 2020 r.

Triduum Sacrum - kalendarium

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk odprawi w Wielki Czwartek Mszę św. Krzyżma i Mszę św. Wieczerzy Pańskiej. W Wielką Sobotę będzie przewodniczyć liturgii Wigilii Paschalnej w gnieźnieńskim kościele garnizonowym, a Mszę św. rezurekcyjną odprawi tradycyjnie w katedrze gnieźnieńskiej. 

 

W Wielką Środę prymas Polski weźmie udział w Drodze Krzyżowej ulicami Gniezna. Początek o godz. 19.00 przy kościele garnizonowym. Uczestnicy podążą w kierunku katedry rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Wspólnie z prymasem Polski w nabożeństwie pasyjnym udział wezmą: bp Krzysztof Wętkowski, gnieźnieńscy kapłani, osoby życia konsekrowanego, wspólnota seminarium duchownego i wierni świeccy.

 

W Wielki Czwartek abp Józef Kowalczyk będzie przewodniczyć o godz. 10.00 w katedrze gnieźnieńskiej Mszy św. Krzyżma. Wieczorem o godz. 18.00 odprawi Mszę św. Wieczerzy Pańskiej i wygłosi homilię. Bp Krzysztof Wętkowski będzie przewodniczyć Mszy św. Wieczerzy Pańskiej oraz nabożeństwu Drogi Krzyżowej w Kalwarii Pakoskiej.

 

W Wielki Piątek prymas Polski będzie uczestniczyć w katedrze gnieźnieńskiej w liturgii wielkopiątkowej sprawowanej pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego. Początek o godz. 18.00.

 

W Wielką Sobotę o godz. 19.00 abp Józef Kowalczyk będzie przewodniczyć liturgii Wigilii Paschalnej z homilią w gnieźnieńskim kościele pw. NMP Królowej Polski (garnizonowym). W katedrze gnieźnieńskiej liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 przewodniczyć będzie sekretarz generalny KEP bp Wojciech Polak. Bp Krzysztof Wętkowski będzie przewodniczyć liturgii paschalnej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie o godz. 21.00.

 

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego prymas Polski odprawi Mszę św. rezurekcyjną w katedrze gnieźnieńskiej i wygłosi homilię. Eucharystia rozpocznie się o godz. 6.00. Eucharystię koncelebrować będzie bp Krzysztof Wętkowski i kanonicy Kapituły Prymasowskiej.

Polecamy