środa, 29 stycznia 2020 r.

Jarząbkowo: patron, który zobowiązuje

Szkoła Podstawowa w Jarząbkowie ma od 18 października szczególnego patrona – dziś jeszcze błogosławionego, a niebawem świętego Jana Pawła II. Uczniowie przygotowywali się do tego uroczystego wydarzenia blisko rok.

 

Szkolne uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym w Jarząbkowie, podczas której bp Krzysztof Wętkowski poświęcił sztandar szkoły – dzieło gnieźnieńskich sióstr karmelitanek. Po wspólnej modlitwie uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście przeszli w uroczystym pochodzie do szkoły, a następnie do miejscowego Domu Kultury, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

 

Licząca prawie 200 lat Szkoła Podstawowa w Jarząbkowie długo czekała na patrona. Przygotowania, w które włączyła się również miejscowa parafia z proboszczem ks. Tadeuszem Bachorzem, trwały blisko rok. Z kilku zgłoszonych kandydatów dzieci, rodzice, nauczyciele i pracownicy placówki wybrali papieża Polaka. W ramach przygotowań do uroczystości dzieci odbyły pielgrzymkę do Wadowic, Krakowa i Zakopanego. Z rodzinnego miasta bł. Jana Pawła II przywieziono także jego portret, który został zawieszony na szkolnym korytarzu i poświęcony przez bp. Krzysztofa Wętkowskiego. Będzie on przypomniał zarówno dzieciom, jak i dorosłym, czym w życiu warto się kierować.

 

Fot. R. Guziałek

Polecamy