środa, 5 sierpnia 2020 r.

Komunikat Kurii Metropolitalnej

W związku z licznymi zapytaniami przypominamy, że roku 2014 w archidiecezji gnieźnieńskiej nie będzie Pierwszej Komunii Świętej. Jednoroczna przerwa związana jest z wejściem w życie we wrześniu 2012 roku nowej podstawy programowej nauczania religii.

 

 

 

Poniżej Komunikat Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie z dnia 16 kwietnia 2012 r., który został odczytany w kościołach archidiecezji gnieźnieńskiej dnia 22 kwietnia 2012 r.:

 

Kuria Metropolitalna w Gnieźnie, w związku z przesunięciem obowiązku rozpoczęcia edukacji szkolnej (tj. pierwszej klasy szkoły podstawowej) dla sześciolatków na rok 2014, uprzejmie informuje, że dzieci, które rozpoczęły naukę szkolną 1 września 2012 roku (niezależnie od wieku sześcio i siedmiolatki), od klasy pierwszej szkoły podstawowej realizują nowy program nauczania religii, który przewiduje przystąpienie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej w klasie trzeciej. Konsekwencją powyższej decyzji jest fakt, że w 2014 roku w archidiecezji gnieźnieńskiej nie będzie Pierwszej Komunii Świętej, a dzieci, które rozpoczęły klasę pierwszą szkoły podstawowej we wrześniu 2012 roku przystąpią do tego sakramentu w maju 2015 roku.

Polecamy