wtorek, 28 stycznia 2020 r.

Papież pozdrowił naszych ministrantów

Podczas środowej audiencji ogólnej w Watykanie papież Franciszek pozdrowił lektorów i ministrantów z archidiecezji gnieźnieńskiej. „Bądźcie zawsze wierni Chrystusowi, znajdujcie radość w waszej służbie przy ołtarzu, bądźcie świadkami Ewangelii” - mówił Ojciec Święty.

 

Papież przypomniał w swojej katechezie, że Kościół jest katolicki, czyli powszechny; głosi miłosierdzie Boga, uczy prawd wiary, wskazuje, jak żyć, prowadzi wszystkich do zbawienia. Papież pozdrowił pielgrzymów z różnych krajów świata. Zwracając się do Polaków powiedział: „Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich, a szczególnie lektorów i ministrantów z archidiecezji gnieźnieńskiej. Niech przesłanie, które przywozicie, przyjęte podczas V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ministrantów i Lektorów, umocni wiarę i więź z Kościołem, was tu obecnych i waszych przyjaciół w Polsce. Bądźcie zawsze wierni Chrystusowi, znajdujcie radość w waszej służbie przy ołtarzu, bądźcie świadkami Ewangelii. Wam i wszystkim pielgrzymom z serca błogosławię”.

 

Ministranci i lektorzy z archidiecezji gnieźnieńskiej pielgrzymują po Italii. Relacja ze spotkania z Ojcem Świętym już wkrótce.

Polecamy