poniedziałek, 27 stycznia 2020 r.

Uczniowie błogosławionemu papieżowi

Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II w Gizałkach świętowało 16 października rocznicę nadania imienia i poświęcenia sztandaru. Dzień później, 17 października, papieża Polaka wspominała szkolna społeczność w Rusinowie.

 

Uroczystości w Gizałkach rozpoczęła Msza św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Szymanowicach, której przewodniczył ks. Adam Czechorowski. Eucharystię koncelebrowali ks. dr Franciszek Jabłoński i ks. Sławomir Zadłużny. Po wspólnej modlitwie uczniowie, ich rodzice i nauczyciele, a także zaproszeni goście udali się na uroczystą akademię upamiętniającą bł. Jana Pawła II. W programie artystycznym uczestniczyli uczniowie wraz z ks. proboszczem Zdzisławem Pietraszewskim. Na zakończenie uroczystości ks. Franciszek Jabłoński wspomniał pielgrzymkę papieża Jana Pawła II do Polski w 1979 roku oraz jego wizytę w Gnieźnie w 1997 roku, w czasie której Jan Paweł II wręczył krzyże misyjne. Obecni obejrzeli także film poświęcony wspomnianej wizycie.

 

Bł. Jana Pawła II wspominali także uczniowie Szkoły Podstawowej w Rusinowie. Uroczystości zorganizowane z okazji niedawnego Dnia Papieskiego i rozpoczynające przygotowania do kanonizacji papieża Polaka odbyły się 17 października. Uczestniczyli w nich m.in.: dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie ks. dr Piotr Halczuk, proboszcz parafii w Chełmcach ks. Bronisław Haniewicz oraz ks. Jerzy Rafalont, któremu uczniowie i nauczyciele serdecznie dziękowali za długoletnią pracę katechety. Nagrodzono także zwycięzców konkursu plastycznego poświęconego papieżowi Polakowi.

 

Polecamy