niedziela, 7 czerwca 2020 r.

Kard. Nycz o wizycie papieża w Gnieźnie

W roku 2016 Ojciec Święty oprócz Krakowa odwiedzi najprawdopodobniej także Poznań, Gniezno i mam nadzieję, że także Warszawę - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami kard. Kazimierz Nycz.

 

Metropolita warszawski spotkał się z mediami 2 sierpnia. Podczas briefingu omówił przebieg niedawnych Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, przygotowania do XXXI Dni, które za 3 lata odbędą się w Krakowie oraz sprawę kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II. Mówiąc o planowanej na rok 2016 pielgrzymce Franciszka do Polski metropolita warszawski podkreślił, iż oprócz Światowych Dni Młodzieży jej celem będą też obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. „Trudno, by przy takiej okazji nie odwiedził Poznania i Gniezna” - zaznaczył kardynał. Wyraził również nadzieję, że jednym z etapów tej wizyty będzie też stolica Polski.

 

Odnosząc się do daty Światowych Dni Młodzieży stwierdził, że najprawdopodobniej odbędą się one w lipcu 2016, a w ich organizację zaangażowane będą wszystkie polskie diecezje. „To będzie święto całej Polski” - mówił kard. Nycz, podkreślając, iż jest to wielka szansa duszpasterska i konieczne będzie przygotowanie duchowego klimatu naszego młodego pokolenia.

 

Metropolita warszawski przypomniał, że przed przybyciem do Krakowa młodzi z całego świata będą przez kilka dni gośćmi poszczególnych polskich diecezji. Można oczekiwać, że na spotkanie do Grodu Kraka przybędzie około 2 mln młodych. Będzie ono szczególną szansą dla młodzieży zza naszej wschodniej granicy. Metropolita warszawski wskazał, że w przygotowanie tego spotkania powinni być też zaangażowani ludzie mediów, znający język telewizji.

 

za KAI

Fot. www.archidiecezja.warszawa.pl

Polecamy