czwartek, 4 czerwca 2020 r.

Pocztówki z wakacji

Gniezno na rowerach i w kajakach, Orzechowo na boisku, a Mieścisko w górach, na półkoloniach i w trasie koncertowej. Wakacyjne wyjazdy nigdy nie są nudne, zwłaszcza jeśli spędza się je wspólnie z rówieśnikami. U progu roku szkolnego wspominamy.

 

Gniezno na jeziorach 

Już kolejny raz schola dziewczęca i Liturgiczna Służba Ołtarza z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gnieźnie, wspólnie z dziećmi i młodzieżą z parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia spędziła tydzień wakacji w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce k. Chojnic nad Jeziorem Charzykowskim. Wakacyjny wypoczynek upłynął pod znakiem gier i zabaw oraz kształcenia pośród różnorodnych zajęć dydaktycznych i socjoterapeutycznych zaproponowanych przez wykwalifikowanych instruktorów. Celem wypoczynku było wspomaganie rozwoju dziecka i młodego człowieka z rodzin z problemem uzależnień (alkoholowych i/lub narkotykowych) i patologii społecznych wraz z oddziaływaniami socjoterapeutycznymi oraz stworzenie możliwości aktywnego spędzenia czasu wolnego, poznania walorów środowiska, a także rozwinięcia swoich zainteresowań, umiejętności i uzdolnień. Uczestnikom towarzyszyli ks. Jacek Orlik, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego oraz ks. Piotr Dworek, proboszcz parafii pw. MB Miłosierdzia. Wyjazd odbył się dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Wojewódzkiego Wielkopolskiego.

 

Orzechowo trenowało 

Ministranci i lektorzy z parafii pw. MB Częstochowskiej w Orzechowie wypoczywali w Chomiąży Szlacheckiej. Uczestnikom wyjazdu towarzyszyli opiekunowie i ks. Krystian Krysiak. Pogoda dopisała toteż dzieci i młodzież czas spędzili aktywnie, m.in. trenując  hokeja na trawie. Każdego dnia spotykali się także na wspólnej modlitwie i Mszy św. w miejscowym kościele pw. św. Jana Chrzciciela.

 

Mieścisko w górach

Wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży zorganizowało także tradycyjnie Stowarzyszenie Pomocy Uczniom im. Jana Pawła II w Mieścisku. Najmłodsi bawili się na półkoloniach w mieście. Oprócz zajęć ruchowych, sportowych plastycznych i muzycznych dzieci uczestniczyły w wycieczkach: do Dąbrówki Kościelnej, Aquaparku w Wągrowcu oraz do Lednogóry i Dziekanowic, gdzie zwiedziły Ostrów Lednicki, muzeum i skansen. W Piechowicach k. Szklarskiej Poręby wypoczywał 27-osobowy Zespół Mażoretek.  Do Holandii natomiast pojechała Młodzieżowa Orkiestra Dęta, która oprócz zwiedzania także koncertowała. 

 

Polecamy