poniedziałek, 1 czerwca 2020 r.

Zakochaj się na Mszy świętej

Najpierw wspólna modlitwa, później spotkanie przy herbacie, spacer, ognisko – zależy do pogody i możliwości. Parafia pw. św. Mateusza w Lubczu zaprasza wszystkich szukających żony/męża na kolejne spotkanie i Mszę św. w intencji założenia rodziny.

 

Czy są chętni? Są. W wielu miejscach w Polsce Msze św. dla singli odbywają się regularnie i kościoły nigdy nie są puste. W archidiecezji gnieźnieńskiej inicjatywa jest nowa, mimo to cieszy się zainteresowaniem. W odbywających się od niedawna w Lubczu spotkaniach uczestniczy od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, głównie z okolicznych miejscowości. Przyjeżdżają też ludzie z nieco odleglejszych miejsc – Gniezna, Bydgoszczy. Średnia wieku? Od 30 do 50 lat. Początkowo organizatorzy obawiali się, że na zaproszenie odpowiedzą tylko kobiety, ale okazało się, że się mylili. Panom odwagi również nie brakuje. Zresztą nie jest ona szczególnie potrzebna. Spotkania nie mają nic wspólnego z biurem matrymonialnym. Chodzi raczej o nawiązanie znajomości, wspólne spędzenie czasu, lepsze zrozumienie siebie i modlitwę o to, by swoje powołanie odnaleźć.

 

Najbliższe spotkanie odbędzie się 24 sierpnia. Tym razem wyjątkowo uczestnicy spotkają się przed Mszą św. Początek o godzinie 16.00 przy wejściu głównym do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Następnie wycieczka po półwyspie biskupiński i ognisko. Orientacyjny koszt 10-20 zł/os. Wstęp do muzeum odpłatny. Msza św. sprawowana będzie jak do tej pory w kościele w Lubczu o godzinie 20.30. Zachęcamy do uczestnictwa i odwiedzenia strony www.jezusa.pl W planach organizatorzy mają zorganizowanie konferencji poświęconej relacjom damsko-męskim, zabawy tanecznej i wspólnego Sylwestra.

 

Fot. ze strony www.blizejnieba.pl

 

 

Polecamy