sobota, 6 czerwca 2020 r.

Zmarł ks. Henryk Czapliński

Zmarł ks. Henryk Czapliński, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Jakuba Większego Ap. w Sokolnikach, były wicedziekan dekanatu miłosławskiego Uroczystości pogrzebowe odbędą się 26 sierpnia w Nakle n. Notecią. Zmarłego kapłana powierzamy Bożemu miłosierdziu.

 

Śp. ks. Henryk Czapliński urodził się 10 listopada 1937 roku w Nakle n. Notecią. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Łobżenicy wstąpił w 1957 roku do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 1963 roku. Pierwszą placówką, do której został posłany jako wikariusz była parafia pw. św. Mateusza Ap. i Ew. w Gębicach. Posługiwał również w parafiach w: Słaboszewie, Bydgoszczy, Inowrocławiu i Mroczy. W 1981 roku został mianowany proboszczem parafii pw. św. Jakuba w Bługowie. Od 1986 roku pełnił dodatkowo obowiązki duszpasterskie w parafii pw. św. Mikołaja w Tłukomach. Następnie posługiwał w Orlu, Liszkowie, Kretkowie i Fanianowie. W 2000 roku został skierowany jako proboszcz do parafii w Sokolnikach. Pełnił także funkcję wicedziekana dekanatu miłosławskiego. Ostatnie lata życia spędził w parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu i w Nakle n. Notecią.

 

Śp. ks. Henryk Czapliński spocznie na cmentarzu w rodzinnej miejscowości. W niedzielę, 25 sierpnia, o godz. 16.00 odbędzie się wprowadzenie ciała zmarłego kapłana do kościoła pw. św. Stanisława BM w Nakle n. Notecią. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 26 sierpnia o godz. 13.00 w tej samej świątyni.

Módlmy się za zmarłego.

Polecamy