środa, 29 stycznia 2020 r.

Akcja Katolicka na Lednicy

Ponad pięćdziesięciu członków i sympatyków Akcji Katolickiej Archidiecezji Gnieźnieńskiej przyjechało 14 września na Pola Lednickie k. Gniezna. Doroczne spotkanie modlitewno-integracyjne odbyło się już po raz dziesiąty.


Akcja Katolicka spotyka się rokrocznie w drugą sobotę września – zawsze w innym miejscu. Tym razem były to Pola Lednickie, gdzie wspólnie z ojcem Janem Górą OP modlą się co roku tysiące młodych, seniorów i dzieci. Także na spotkaniu z członkami stowarzyszenia dominikanina nie zabrakło. Mówił o podążaniu za Chrystusem, odwołując się do nauczania bł. papieża Jana Pawła II, który uczestnikom lednickich spotkań wielokrotnie błogosławił.

 

W czasie pobytu na Polach Lednickich uczestnicy spotkania odnowili chrzcielne przyrzeczenia i przeszli przez Bramę Rybę w symbolicznym geście wyboru Chrystusa. Ukoronowaniem dnia była Msza św. sprawowana w kaplicy Domu na Lednicy pod przewodnictwem ks. prałata Krzysztofa Redlaka, asystenta diecezjalnego Akcji Katolickiej. Członkowie organizacji zwiedzili także lednickie muzeum, w którym przechowywane są cenne pamiątki związane z osobą bł. Jana Pawła II.

 

Tegoroczne spotkanie było już dziesiątym z kolei. Uczestniczyli w nim członkowie parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej m.in.: z Gniezna, Janikowa, Szamocina, Ujścia, Miłosławia, Wrześni, Inowrocławia, Wągrowca, Rogoźna i  Nowej Wsi Wielkiej.

 

Fot. Arch. AK

Polecamy