piątek, 7 sierpnia 2020 r.

Ćwierć wieku w Szadłowicach

W niedzielę, 15 września 2013 r. w kościele pw. św. Bartłomieja w Szydłowicach sprawowana była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył miejscowy proboszcz, ks. Ireneusz Oliwkowski. Ks. Oliwkowski obchodzi właśnie jubileusz 25-lecia posługi w szadłowickiej parafii.

Na początku Mszy św. przybyłe delegacje składały z tej okazji proboszczowi życzenia. Ksiądz przyjął życzenia od dzieci, ministrantów, dziewcząt z chóru kościelnego, przedstawicieli Rady Ekumenicznej i Pastoralnej, organizacji samorządowych z wiosek parafii (Słońsko, Skalmierowice, Więcławie, Latkowo, Szadłowice), Towarzystwa Miłośników wsi Szadłowic, lokalnych kółek oraz delegacji ze Szkoły Podstawowej im. ks. Ignacego Posadzego w Szadłowicach.

Przybyli w życzeniach podkreślili wielki wkład Jubilata w rozwój duchowy i materialny parafii. Przy kościele działają kółka różańcowe dzieci, młodzieży i dorosłych. W ciągu 25 lat wybudowano nową plebanię, proboszcz dokonał też remontu wewnątrz i na zewnątrz kościoła. Zmienił również wygląd otoczenia kościoła, stawiając nowe ogrodzenie i układając kostkę brukową. W ogrodach przykościelnych powstało boisko do koszykówki, z którego korzysta młodzież.

Po Mszy św. parafianie uczestniczyli w spotkaniu w ogrodzie przy plebanii.  Był grill, herbata, kawa i ciasto przygotowane przez panie z poszczególnych wiosek.

Polecamy