środa, 29 stycznia 2020 r.

Inowrocław: odnowienie przyrzeczeń

14 września w parafii pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu, z okazji odpustu parafialnego małżonkowie mieli okazję odnowienia swoich przyrzeczeń.

Na 120 zaproszonych par małżeńskich odpowiedziało 80. Cześć zaproszeń małżonkom osobiście wręczał proboszcz parafii, ks. Rafał Wnuk. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył bp B Wojtuś. W swojej homilii nawiązał on do 1700 rocznicy wydania edyktu mediolańskiego, który dał chrześcijanom wolność religijną i możliwość uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.  - Drodzy małżonkowie! – mówił bp Wojtuś. – Bóg w dziejach świata jest zawsze wierny. On stanął między wami w dniu sakramentu małżeństwa i dla was jest wzorem wierności. Niech Jezus Chrystus, który jest w Waszym życiu będzie dla was ikoną wierności i miłości, pomimo napotykanych trudności zarówno tych zewnętrznych jak i wewnętrznych. Dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za wasze trwanie w sakramentalnym związku małżeńskim.

Po Mszy św. małżonkowie otrzymali od biskupa indywidualne błogosławieństwo, a od referenta rodzin, ks. kan. Franciszka Jabłońskiego - pamiątkę odnowienia ślubowania. Podczas krótkiej rozmowy z biskupem małżonkowie mogli pochwalić się swoimi dziećmi i wnukami.

Proboszcz, ks. Rafał Wnuk, zapraszał wszystkie obecne na uroczystości rodziny do włączenia się w grupę inicjującą stowarzyszenie rodzin katolickich w parafii.

Polecamy