piątek, 7 sierpnia 2020 r.

Prymas spotkał się z charge d'affaires Syrii

W Rezydencji Arcybiskupów Gnieźnieńskich gościł 5 września charge d'affaires Republiki Syryjskiej w Polsce dr. Idris Mayya. Spotkanie z Prymasem Polski miało charakter kurtuazyjny. 

 

W czasie wizyty w siedzibie Prymasów Polski syryjski dyplomata podziękował abp. Józefowi Kowalczykowi za troskę i solidarność z narodem syryjskim. Złożył także na ręce Prymasa podziękowanie Polakom za duchowe wsparcie i modlitwy w intencji pokoju w Syrii. Prymas ze swej strony wyraził zaniepokojenie doniesieniami płynącymi z Bliskiego Wschodu i zapewnił o modlitewnej pamięci o ofiarach i wszystkich ludziach udręczonych skutkami przeszło dwuletniej wojny domowej. W czasie spotkania dr Idris Mayya zwiedził Rezydencję Prymasów Polski i wpisał się do księgi pamiątkowej. Na pamiątkę otrzymał album fotograficzny poświęcony Drzwiom Gnieźnieńskim.

 

Abp Józef Kowalczyk w odpowiedzi na wezwanie papieża Franciszka zaapelował do wiernych archidiecezji gnieźnieńskiej i wszystkich Polaków o solidarność ludzką i modlitwę w intencji pokoju w Syrii. Jak mówił, nie możemy pozostać obojętni, gdy w Syrii giną tysiące ludzie, giną dzieci.

 

bgk KAI
Fot. ks. T. Gerlach CSMA

Polecamy