piątek, 7 sierpnia 2020 r.

Rościnno: dla zainteresowanych misjami

Rekolekcje przybliżające pracę na misjach odbyły się w dniach 6-8 września w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Rościnnie. W trzydniowym spotkaniu uczestniczyło kilkanaście osób z całej Polski.

 

Do Rościnna przyjechali ochotnicy z archidiecezji poznańskiej, wrocławskiej, gnieźnieńskiej, a także diecezji radomskiej i legnickiej. Byli także uczestnicy z Ukrainy. Rekolekcje zorganizowała Komisja Misyjna Episkopatu Polski, a prowadzili je: ks. dr Kazimierz Szymczycha, sekretarz Komisji Misyjnej, ks. dr Franciszek Jabłoński, konsultor Komisji Misyjnej oraz ks. dr Mirosław Piątkowski SVD z wolontariatu księży werbistów. W czasie spotkania uczestnicy wysłuchali wykładów z misjologii, zapoznali się z formami pracy na misjach i wymaganiami, jakie należy spełnić, by tą pracę podjąć. Mieli również okazję porozmawiać z misjonarzami. Włączyli się także w modlitwę o pokój w Syrii podjętą na całym świecie na prośbę papieża Franciszka.

 

Kolejne rekolekcje odbędą się w Rościnnie w dniach 28-30 marca 2014 r., w ramach Szkoły Animatora Misyjnego. Już dziś zachęcamy do skorzystania.

 

Polecamy