środa, 5 sierpnia 2020 r.

XIII Dzień Papieski

„Jak Paweł II – Papież Dialogu” to hasło zbliżającego się Dnia Papieskiego, który już po raz trzynasty odbędzie się w Polsce. Gnieźnieńskie obchody rozpocznie Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka.

 

Abp Józef Kowalczyk, wspominając bł. Jana Pawła II, wielokrotnie podkreślał, że w opinii papieża dialog i wzajemny szacunek są jedyną drogą porozumienia. Świadectwo temu przekonaniu dawał nie tylko słowem, ale także całą swoją posługą – gestami i czynami, działając na rzecz pokoju na świecie i porozumienia między religiami. Wystarczy wspomnieć papieskie przemówienia w Organizacji Narodów Zjednoczonych czy międzyreligijne modlitewne spotkanie w Asyżu w 1986 roku. Papież był wreszcie mistrzem dialogu międzypokoleniowego, pozostając przez całe życie w bliskim kontakcie i przyjaźni z młodzieżą, która mimo upływu lat i zmieniającego się świata darzyła go niezmienna miłością i szacunkiem.

 

W Gnieźnie obchody XIII Dnia Papieskiego rozpoczną się Mszą św. sprawowaną w południe, w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem Prymasa Polski. O godzinie 15.00 w kościele pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie odbędzie się koncert papieski „Listy do Młodych” w wykonaniu Tomasza Kamińskiego i Hani Stach z Zespołem. Obchody zakończą się w katedrze gnieźnieńskiej koncertem w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Orkiestry Kameralnej „Accademia dell’arco” pod kierownictwem pod przewodnictwem prof. Pawła Radzińskiego. Początek koncertu o godzinie 19.00. Zapraszamy.

 

W Dzień Papieski tradycyjnie zbierane będą datki na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającej zdolną młodzież z ubogich rodzin. Zachęcamy do hojności i odwiedzenia strony fundacji www.dzielo.pl

 

Polecamy